Reklama

Pięćdziesiat ławeczek na szlakach Mazurskiego Parku Krajobrazowym

16/06/2023 08:57

W Mazurskim Parku Krajobrazowym, na szlakach pieszych i rowerowych, pojawiły się ławeczki dla strudzonych podróżników. Łącznie ma się tam pojawić pięćdziesiąt ławeczek.

Warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję.

Ławeczki dedykowane są dla wszystkich - zarówno dla tych mniej jak i bardziej sprawnych fizycznie. Stąd ich budowa, aby każdy mógł wygodnie usiąść i złapać oddech — przekazali za pomocą mediów społecznościowych pracownicy parku.

W ich lokalizacji Mazurski Park Krajobrazowy wsparły samorządy z Piecek i Rucianego-Nidy oraz Nadleśnictwo Strzałowo i Powiatowy Zarząd Dróg w Mrągowie.

Na części tras turystycznych parku wciąż można natknąć się na utrudnienia. Trwa poprawa i wymiana oznakowania łącznie na 130,40 km tras rowerowych i ścieżek przyrodniczych.

Reklama

Za ewentualne niedogodności przepraszamy i zalecamy wsparcie się w terenie naszą darmową aplikacją "Mazurski Park Krajobrazowy". Znajdziecie ją zarówno w Sklep Google jak i App Store — dodają pracownicy parku.

Przedsięwzięcia prowadzone przez Mazurski Park Krajobrazowy wykonywane są w ramach działania granatowego „Mazury bez barier”, które jest częścią projektu „Obszar chroniony, obszar dostępny” realizowanego przez PFRON, Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Global Nature Fund (GNF).

Aplikacja info.mragowo.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo info.mragowo.pl




Reklama