Reklama

Nowe przepisy już obowiązują. Dzieci i młodzież muszą jeździć w kaskach


Od 3 czerwca obowiązują nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dzieci i młodzież do 16. roku życia poruszające się rowerami, hulajnogami elektrycznymi oraz innymi urządzeniami transportu osobistego mają obowiązek używania kasków ochronnych.


Zmiany mają na celu ograniczenie liczby poważnych urazów głowy, do których dochodzi podczas upadków i zdarzeń drogowych. Eksperci podkreślają, że odpowiednio dobrany i prawidłowo zapięty kask może znacząco zmniejszyć skutki wypadku, a nawet uratować życie.

Nowe przepisy obejmują również dzieci do 7. roku życia przewożone na rowerach, w przyczepkach rowerowych czy wózkach rowerowych. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy konstrukcja pojazdu wyposażona jest w pasy bezpieczeństwa uniemożliwiające jednoczesne korzystanie z kasku.

Reklama

Policja oraz instytucje zajmujące się bezpieczeństwem ruchu drogowego apelują do rodziców i opiekunów o kształtowanie właściwych nawyków już od najmłodszych lat. Choć obowiązek dotyczy osób do 16. roku życia, korzystanie z kasku jest zalecane wszystkim użytkownikom rowerów i hulajnóg.

Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego zależy od nas wszystkich. Warto pamiętać, że kask to niewielki element wyposażenia, który może mieć ogromne znaczenie w chwili zagrożenia.

Aplikacja na Androida

Źródło: KPP w Mrągowie Aktualizacja: 12/06/2026 07:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo info.mragowo.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości