
22 stycznia odbył się etap parkowy XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Owady Polski”. Celem wydarzenia było wyłonienie drużyny, która będzie reprezentować Mazurski Park Krajobrazowy w etapie wojewódzkim konkursu.
W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe drużyny z sześciu szkół podstawowych, z gmin leżących na terenie parku.I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie (opiekun: Paulina Kuliś) w składzie: Wiktoria Rutka, Piotr Madej i Stanisław Jasiński. Zwycięska drużyna awansowała do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu w Zespole Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich.
II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nawiadach, a III miejsce (ex aequo) drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ukcie oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach. Poza podium, IV miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie, zaś V miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Kosewie.
Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Justynę Kierat, pt. „Pszczoły niemiodne – warsztaty przyrodniczo-rysunkowe”. Dzieci poznały różne gatunki dzikich pszczół, ich zwyczaje, a także spróbowały swoich sił w rysowaniu tych fascynujących owadów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie