Reklama

Stop hejterom – uczniowie z Olszewa uczą się szacunku w sieci

12/02/2026 17:46

Uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Olszewie wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu online poświęconym hejtu i cyberprzemocy. Inicjatywa odbyła się pod hasłem: „Stop hejterom — wybieram szacunek w sieci”.


Podczas zajęć młodzi ludzie poznali najważniejsze zagrożenia związane z funkcjonowaniem w sieci. Od specjalistów dowiedzieli się jak nieodpowiednie komentarze i obraźliwe wpisy mogą wpływać na zdrowie psychiczne i emocjonalne rówieśników.

– Uczestnicy dowiedzieli się, że hejt to nie tylko słowa w internecie. Może prowadzić do izolacji, stresu, a w skrajnych przypadkach nawet depresji. Każdy z nas ma realny wpływ na to, jak wygląda przestrzeń online – czytamy na profilu szkolnym w mediach społecznościowych.

Reklama

Jak reagować i chronić siebie

W trakcie zajęć uczniowie poznali również zasady odpowiedzialnego korzystania z internetu i sposoby reagowania na przemoc rówieśniczą online. Usłyszeli, że szacunek i empatia są kluczowe, a każdy może stać się wsparciem dla osób dotkniętych hejtem.

Świadome słowa = bezpieczna sieć

Spotkanie uświadomiło młodym odbiorcom, że ich słowa mają moc. To, jak komunikujemy się w sieci, może budować lub niszczyć relacje wśród rówieśników. Działania edukacyjne tego typu mają na celu rozwijanie odpowiedzialności cyfrowej i promowanie kultury szacunku online.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo info.mragowo.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości