
Tego bociana może kojarzyć cała Polska! Od dwóch lat pojawia się jako pierwszy już pod koniec lutego, o czym w tamtym roku "trąbiły" ogólnopolskie media. Teraz słynny bociek jest... w drodze do domu!
Po serii publikacji w mediach pojawiły się wątpliwości, czy biało-czarny ptak faktycznie migruje na południe. Jednak w ubiegłym roku zwierzęciu założono nadajnik GPS i od tego momentu jego wędrówka była śledzona przez pracowników Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
Większość czasu spędził w Egipcie, a kilka ostatnich tygodni w Izraelu. Jego podróż powrotna rozpoczęła się już 5 lutego i obecnie przebywa na południu Turcji - wiadomość takiej treści pojawiła się w połowie lutego w mediach społecznościowych na stronie parku.
W czwartek (22.02) pracownicy Mazurskiego Parku Krajobrazowego przekazali informację, że słynny bociek z Krutyni przeleciał już Bosfor i jest w Europie! Aktualnie przebywa niedaleko miasta Burgas w południowo-wschodniej Bułgarii.
Do końca lutego ma zatem tydzień. Czy jest szansa, że w tym roku, podobnie jak w dwóch poprzednich latach, przed marca zjawi się w Krutyni? Wszystko możliwe, jednak pracownicy MPK podkreślają, że na trasie migracji ptaka jeszcze wiele niebezpieczeństw, w tym miedzy innymi linie energetyczne i drapieżniki.
Ptasi celebryta w 2018 roku opuścił ośrodek rehabilitacji bocianów działający przy Mazurskim Parku Krajobrazowym. Zdaniem przyrodników z Krutyni bocian trafił do niego jako małe pisklę przywiezione z Kętrzyna. Został w ośrodku odchowany, zaobrączkowany i wypuszczony na wolność.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie