Reklama

Przedszkolaki świętowały Dzień Chleba i poznały tradycje polskiej wsi

Przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „Nasze Pociechy” w Mrągowie wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Regionalnego im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach. Celem tej wyjątkowej podróży było uczczenie Dnia Chleba oraz bliższe poznanie tradycji polskiej wsi.

Muzeum, znane z bogatych zbiorów polskiej sztuki ludowej, zachwyciło dzieci wystawą „Od ziarenka do bochenka”. Szczególne wrażenie zrobiły na nich gliniane figurki autorstwa Władysławy Prucnal, które w niezwykły sposób przedstawiają dawne życie polskiej wsi – od tradycyjnych strojów po obrzędy i zwyczaje związane z chlebem, symbolem codziennego życia i kultury.

Po wizycie w muzeum przyszedł czas na radosne zabawy na świeżym powietrzu.

Aplikacja info.mragowo.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Aktualizacja: 18/10/2024 10:29
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo info.mragowo.pl




Reklama
Wróć do