Reklama

Odblaskowy pokaz mody w jednej z mrągowskich szkół

Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie
10/11/2023 09:25

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie odbył się Odblaskowy Pokaz Mody.

- Uczniowie "jedynki" wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością podczas wplatania odblasków w swoje stroje. Pokazom towarzyszyła świetna zabawa, która miała wymiar edukacyjny - promowanie mody na noszenie odblasków - mówi mł. asp. Paulina Karo, policjantka z z mrągowskiej komendy, która zasiadała w jury konkursu.

Pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez odblasków, tak naprawdę jest niewidoczny. Kierowca zauważy taką osobę dopiero z odległości około 20 metrów, a to nie daje mu szansy na reakcję. Natomiast jeśli pieszy ma na sobie elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 metrów. Ominięcie takiej osoby nie sprawia wówczas problemu. Problem niewidocznych pieszych zwykle nasila się jesienią i zimą, kiedy zmierzch zapada wcześniej. Wtedy nawet w terenie zabudowanym i przy świetle lamp człowiek poruszający się wzdłuż drogi, a nawet przechodzący przez jezdnię, jeśli nie ma odblasków - jest słabo widoczny dla kierowcy.

Aplikacja info.mragowo.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo info.mragowo.pl




Reklama
Wróć do