Grupa „Jaskółki” z Przedszkola „Nasze Pociechy” odwiedziła Bibliotekę Miejską w Mrągowie, gdzie czekała na nich niezwykła przyrodnicza lekcja o sowach. Było ciekawie, kreatywnie i bardzo… sówkowo!
Bibliotekę Miejską w Mrągowie odwiedziła grupa „Jaskółki” z Przedszkola „Nasze Pociechy”. Spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ gościem specjalnym była Judyta Masiarz z Mazurskiego Parku Krajobrazowego, która zabrała dzieci w fascynujący świat nocnych ptaków.
Podczas zajęć przedszkolaki poznały różne gatunki sów, ze szczególnym uwzględnieniem sowy uszatki oraz płomykówki. Dzieci dowiedziały się, jak wyglądają te niezwykłe ptaki, czym się żywią, jakie mają pióra oraz jakie tajemnice kryją ich nocne zwyczaje. Nie zabrakło ciekawostek i pytań, na które mali uczestnicy chętnie szukali odpowiedzi.
Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę w kształcie sówki, którą mogło samodzielnie ozdobić i pokolorować. Kreatywności i radości nie było końca, a uśmiechy na twarzach najmłodszych najlepiej pokazały, jak wartościowe było to spotkanie.
Takie wizyty to doskonały sposób na połączenie edukacji przyrodniczej z dobrą zabawą i rozwijaniem dziecięcej wyobraźni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze