Reklama

Lekcje dialogu z udziałem mrągowskiej młodzieży

04/01/2024 14:35

W ostatni weekend starego roku w ramach projektu „Lekcje dialogu” realizowanego przy współudziale Generation Europe The Academy uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie wzięły udział w dwudniowym spotkaniu edukacyjno-kulturowym organizowanym przez Fundację Borussia w Olsztynie. Organizacja ta od lat zajmuje się dialogiem międzykulturowym.

Pierwszego dnia uczestnicy projektu wzięli udział w koncercie Saszy i Siergieja, braci z Białorusi, którzy od lat grają na akordeonach. Wieczorem, pod opieką plastyczki Ewy Pohlke wszyscy wykonywali kartki dla żołnierzy walczących na Ukrainie. Drugiego dnia uczennice z Mrągowa brały udziały w warsztatach pt. „Wojna i pokój”. Zmagały się z trudnymi tematami wykorzystując materiały  edukacji globalnej jednej z organizacji humanitarnych PAH.

To był pracowity weekend, bogaty w aktywną edukację polegającą na kreatywnym myśleniu, poznawaniu, tworzeniu, rozmawianiu ze sobą, wykorzystaniu współczesnych technologii — podsumowuje opiekun Magdalena Lewkowicz, nauczycielka ZS2.

Reklama

źródło: ZS2

Aplikacja info.mragowo.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo info.mragowo.pl




Reklama