Reklama

Łaciate Mazury MTB: Kolarskie emocje w Pieckach! Sprawdź jakie trasy czekają na zawodników

08/05/2025 09:12
MAJ11

Piecki godz: 08:00

Malownicze trasy, sportowa rywalizacja i moc atrakcji dla całych rodzin – już 11 maja w Pieckach odbędzie się druga odsłona cyklu Łaciate Mazury MTB. Szykuje się prawdziwe święto kolarstwa!

Już w najbliższą niedzielę malownicze Piecki zamienią się w prawdziwe centrum kolarskich emocji. To właśnie tutaj odbędzie się druga odsłona tegorocznego cyklu Łaciate Mazury MTB – jednej z najbardziej cenionych imprez rowerowych w regionie. Organizatorzy przygotowali coś dla każdego: zarówno dla doświadczonych zawodników, jak i dla rodzin z dziećmi.

Bazą zawodów będzie Miasteczko Sportowe, zlokalizowane na Placu księdza Jana Twardowskiego przy ul. Zwycięstwa. To tam rozegra się główna część wydarzenia, które połączy sportową rywalizację z atmosferą pikniku rodzinnego.

Trasy dla każdego

Zawodnicy będą mogli wybrać jeden z kilku dystansów – różniących się długością i poziomem trudności. Wszystkie poprowadzone zostały przez piękne, mazurskie lasy i pagórkowate tereny Nadleśnictwa Strzałowo. Trasa słynie z technicznych fragmentów, ale też malowniczych widoków.

  • PRO i GRAVEL RACE – 87,4 km (3 rundy po 29,3 km), przewyższenie 930 m

  • EXPERT i E-BIKE RACE – 58,6 km (2 rundy), przewyższenie 620 m

  • HOBBY i Wielka Stówa – 29,3 km (1 runda), przewyższenie 310 m

  • FUN – 19,5 km, przewyższenie 200 m – idealna trasa dla początkujących

Młodzi też powalczą

Tradycyjnie już częścią wydarzenia będzie Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich, czyli wyścigi dla dzieci i młodzieży. Młodzi kolarze rywalizować będą w kilku kategoriach wiekowych:

  • Młodzik / Młodziczka – 19,5 km

  • Żak / Żaczka – 10,4 km

  • Wentylki – 4 km

  • Bystrzaki – ok. 2,7 km

  • Skrzaty – ok. 1,4 km

Trasy juniorskie poprowadzono po bezpiecznych odcinkach, dostosowanych do możliwości najmłodszych uczestników.

Nie tylko sport

W trakcie zawodów organizatorzy zadbali o mnóstwo dodatkowych atrakcji. W Miasteczku Sportowym na uczestników i kibiców czekać będą stoiska partnerów – m.in. Cariboo, Mercedes-Benz Auto Idea i CarGo Poznań! – oraz animacje dla dzieci, które przygotuje Finezja Krystyna Grajko.

To będzie dzień pełen sportowych emocji, uśmiechu i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Szczegóły dotyczące wydarzenia, zapisów i regulaminu dostępne są na stronie organizatora.

Wydarzenie pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego organizowane jest przez Stowarzyszenie Luz Grupa.

Łaciate Mazury MTB – Wyścig nad Dajną organizowany jest przy współpracy z Gminą Piecki.

Aplikacja info.mragowo.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo info.mragowo.pl




Reklama
Wróć do