Reklama

Mrągowscy deskarze opanowali Zatoką Pucką!

17/05/2021 14:13

Aż troje zawodników Bazy Mrągowo stawało na podium regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w windsurfingu, które odbyły się w miniony weekend na wodach Zatoki Puckiej.


W regatach Zespół Oświatowo Sportowy "Baza" reprezentowało pięcioro zawodników, startujących w barwach Klubu Sportowego "Baza Mrągowo". — To największa impreza w tym sezonie ponieważ na starcie stanęło prawie 150 zawodników w klasach Techno i Formuła Foil — mówi trener Tomasz Stefański. — Nasi zawodnicy poprzedzili start w tych regatach prawie dwutygodniowym zgrupowaniem, w którym pogoda i temperatury nie rozpieszczały. W klasie Techno troje "Bazunów" stanęło na podium! W kat. kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Nadia Kulik, a trzecia była Maja Cituk. Z kolei w kat. mężczyzn najniższym stopniem podium musiał się zadowolić Wiktor Kocenko. W kategorii juniorów klasy Formuła Foil wystartowali Aleksander Żyłka i Bartosz Ruszczyk. — Jest to nowa klasa, gdzie zawodnicy unoszą się nad wodą na hydroskrzydłach — tłumaczy trener Stefański. I tak w tej nowej klasie Aleksander Żyłka zajął czternaste, a Bartosz Ruszczyk siedemnaste miejsce. W tej klasie, tyle że w kategorii seniorów wystartował również reprezentant Bazy Mrągowo - Jędrzej Cituk, który zajął siedemnaste miejsce (był piąty w kat. U21). Mimo słabego wiatru w Formule Foil udało się rozegrać tylko cztery wyścigi. — Bardzo udany początek sezonu pokazuje, że mimo późnego rozpływania zawodnicy idą w dobrym kierunku — dodaje zadowolony startem swoich podopiecznych  Tomasz Stefański. Pełne wyniki w poszczególnych kategoriach: https://psw.org.pl/ Na zdjęciu: Zadowolona ekipa Bazy Mrągowo po regatach w Zatoce Puckiej. Fot. archiwum klubu

Aplikacja info.mragowo.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo info.mragowo.pl




Reklama
Wróć do