Znany zapaśnik z gminy Piecki „srebrny” w Odessie

Znany zapaśnik z gminy Piecki „srebrny” w Odessie

Zawody na Ukrainie są ,,przetarciem” przed Mistrzostwami Świata weteranów Dyw. F i G, które odbędą się w listopadzie w amerykańskim Seatlle.

Stanisław Kamiński reprezentował Veteran Wrestling Team of Poland w Międzynarodowych Otwartych  Mistrzostw Ukrainy weteranów w zapasach w stylu klasycznym. Zapaśnik LUKS Orlika Nawiady tym razem musiał się zadowolić srebrnym medalem.


W turnieju, który odbywał się w miejscowości Lugowyje koło Odessy, polski team reprezentowało dwóch zawodników. Zapaśnik z gminy Piecki w finałowej walce Dyw F 130 kg musiał uznać wyższość Anatolija Karpiuka. Reprezentacyjny kolega pana Stanisława – Mirosław Wieczorkiewicz (JCSW Jelenia Góra) zdobył złoty medal w Dyw. F kat 100 kg.

To był ich pierwszy turniej zapaśniczy od stycznia ubiegłego roku. Wtedy z Tokio Stanisław Kamiński wracał ze złotem. Zawody na Ukrainie mają być ,,przetarciem” przed Mistrzostwami Świata weteranów Dyw. F i G, które odbędą się w listopadzie w amerykańskim Seatlle.

Chciałbym podziękować Starostwu Powiatowemu w Mrągowie za sfinansowanie mojego wyjazdu na turniej – dodaje od siebie Stanisław Kamiński.

Na zdjeciu: Weteran Wrestling Team od Poland, czyli Stanisław Kamiński i Mirosław Wieczorkiewicz na Ukrainie. Obaj medalowi (fot. archiwum zawodnika)

Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

Wypełnij pola oznaczone *, Twój e-mail nie będzie widoczny.