Zaproszenie: Bocian biały też ma swój dzień

Zaproszenie: Bocian biały też ma swój dzień

Dzień Bociana Białego, obchodzony od 2003 roku, jest pretekstem do popularyzacji wiedzy na temat życia bocianów oraz ich szczególnego miejsca w polskiej kulturze i krajobrazie.

Już teraz warto zarezerwować sobie czas na Dzień Bociana Białego w Mazurskim Parku Krajobrazowym, który odbędzie się 29 maja, w godzinach 10-13 w Krutyni, przy siedzibie Parku.


Zaplanowaliśmy dla uczestników gry i zabawy edukacyjne, związane z bocianem białym. Z okazji 20-lecia funkcjonowania Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Bocianów, zapraszamy na dzień otwarty ośrodka, podczas którego będziecie mieli okazję zobaczyć gdzie trafiają ranne ptaki — zaprasza Krzysztof Wittbrodt, dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Dzień Bociana Białego obchodzony jest od 2003 roku dzięki inicjatywie Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „pro Natura”. Święto jest pretekstem do popularyzacji wiedzy na temat życia bocianów oraz ich szczególnego miejsca w polskiej kulturze i krajobrazie. Ma również zwrócić uwagę na potrzebę ich ochrony, bo mimo przyjaznego nastawienia do bocianów, człowiek stał się przyczyną całego szeregu zagrożeń, powodujących śmiertelne wypadki tych ptaków lub ich wycofywanie się z dotychczasowych terenów lęgowych.

źródło: MKP

fot. archiwum organizatora

(materiały organizatora)

Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

Wypełnij pola oznaczone *, Twój e-mail nie będzie widoczny.