W piątek młodzież otworzy przed nami swój świat

W piątek młodzież otworzy przed nami swój świat

Jest to spektakl z gorącymi hip-hopowymi rytmami, na scenie zobaczymy bowiem tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury, za których choreografię odpowiedzialne były Martyna i Ewa Gnoza. Utwory muzyczne wykorzystane w widowisku mają bardzo mocne brzmienie i silny przekaz.

W najbliższy piątek 4 czerwca na scenie Mrągowskiego Centrum Kultury młodzież otworzy przed publicznością swój świat. Poprzez sztukę opowie widzom o wkraczaniu w dorosłość, chęci dominacji, poszukiwaniu wspólnoty i wynikających z nich konfliktów, nieporozumień i przemian. 


“Imperium zatracenia” to spektakl, który powstał z inicjatywy młodzieży, opowiada o młodzieży i jest tworzony przez młodzież. Jest to opowieść o dojrzewaniu oraz o poszukiwaniu własnej tożsamości. — Byłam bardzo zadowolona, kiedy zostałam zaproszona do udziału w projekcie. Wzięliśmy na warsztat pomysł kreatywnej młodzieży, prace nad scenariuszem szły bardzo dobrze i udało nam się rozwinąć projekt w widowisko  ze scenami filmowymi i tańcem hip-hopowym, wokół którego rozgrywa się akcja — mówi Agnieszka Michalska, reżyser “Imperium Zatracenia”.

Sztuka urozmaicona została muzyką, tańcem i multimediami. — Jest to spektakl z gorącymi hip-hopowymi rytmami, na scenie zobaczymy bowiem tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury, za których choreografię odpowiedzialne były Martyna i Ewa Gnoza. Utwory muzyczne wykorzystane w widowisku mają bardzo mocne brzmienie i silny przekaz. Kostiumy i scenografia powstawały przy konsultacjach z młodzieżą i są wynikiem artystycznej twórczości wolontariuszy Fundacji Alternatywnej Edukacji ALE — dodaje Paweł Kisiel, który również jest reżyserem spektaklu.

Premiera zaplanowana jest na piątek, 4 czerwca o 18:00 w Mrągowskim Centrum Kultury. Zaproszenia na długo wyczekiwany zostały już spektakl rozdane. Niestety, z powodu sytuacji epidemiologicznej premierę zobaczy jedynie połowa sali widowiskowe.

Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

Wypełnij pola oznaczone *, Twój e-mail nie będzie widoczny.