To urządzenie może uratować twoje życie. Mrągowo stawia na defibrylatory

To urządzenie może uratować twoje życie. Mrągowo stawia na defibrylatory

Urządzenie analizuje rytm pracy serca osoby poszkodowanej i „podejmuje decyzję” o tym, czy jest konieczna defibrylacja. Jeśli tak, kieruje impuls elektryczny i tym samym pomaga przywrócić prawidłowy rytm serca.

Dwa kolejne defibrylatory AED zainstalowano w przestrzeni miejskiej Mrągowa. Sprzęt ratowniczy pojawił się w Mrągowskie Centrum Kultury i na „Orliku” przy osiedlu Mazurskim.


Defibrylator AED jest urządzeniem automatycznym, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych potrafi przeprowadzić nawet osobę bez przygotowania medycznego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia. Urządzenie analizuje rytm pracy serca osoby poszkodowanej i „podejmuje decyzję” o tym, czy jest konieczna defibrylacja. Jeśli tak, kieruje impuls elektryczny i tym samym pomaga przywrócić prawidłowy rytm serca.

Obok skrzynek z defibrylatorami zamontowano również instrukcje udzielania pomocy osobom, które zasłabły lub doznały wypadku.

Zakup urządzeń został sfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego. Wcześniej defibrylatory zamontowano w Urzędzie Miejskim i w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Kopernika.

Źródło: UM Mrągowo

Na zdjęciu: Jeden z defibrylatorów AED zainstalowano w Mrągowskim Centrum Kultury (fot. Paweł Krasowski)

Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

Wypełnij pola oznaczone *, Twój e-mail nie będzie widoczny.