To dobrzy ludzie dają nam siłę!

To dobrzy ludzie dają nam siłę!

— Mamy wspaniałych ludzi wokół siebie. Przyjaciele, znajomi, rodzina, koledzy i koleżanki z pracy, klienci Michała salonu, ludzie którzy znają nas tylko z widzenia – każdy chce pomóc, wesprzeć chociażby dobrym słowem. To jest piękne — zdradza wzruszona pani Natalia.

„Zawsze z uśmiechem, zawsze w ruchu. Chyba dlatego nie mogę pogodzić się z piekłem, jaki zgotował nam los. Przecież Michał zawsze pomagał, nigdy pomocy nie chcąc w zamian. Te wzruszające słowa wypowiedziała Natalia Walinowicz, mrągowianka, której świat zawalił się 9 maja tego roku.


Michał Kaczyński, zapalony fryzjer i „góral” wybrał się na przejażdżkę rowerową. Jak zawsze zresztą, jednak tym razem nie wrócił z przejażdżki. Przewrócił się, spadł ze skarpy wprost do rzeczki płynącej w wąwozie.

TEGO DNIA NIE ZAPOMNĘ NIGDY…

To był nieszczęśliwy wypadek – mówi pani Natalia. — W drodze powrotnej do domu Michał osunął się z 4 metrów wraz ze skarpą. Upadł bezpośrednio na leżący w rzeczce konar — dodaje załamana kobieta. W wyniku upadku jej życiowy partner doznał złamania kręgów szyjnych i uszkodzenia rdzenia kręgowego, czego następstwem jest paraliż 4-kończynowy. — Tego dnia nie zapomnę nigdy. Tego strachu i tej bezsilności.

Mimo dwóch operacji i intensywnej rehabilitacji stan mężczyzny jest ciężki. Walczy, choć przed nim – i przed jego najbliższymi również – długa i wyboista droga. Na szczęście rodzina Michała wie już, że w tej trudnej sytuacji nie została sama. — Mamy wspaniałych ludzi wokół siebie. Przyjaciele, znajomi, rodzina, koledzy i koleżanki z pracy, klienci Michała salonu, ludzie którzy znają nas tylko z widzenia – każdy chce pomóc, wesprzeć chociażby dobrym słowem. To jest piękne — zdradza wzruszona pani Natalia. — Taka serdeczność i otwartość serc dobrych ludzi daje siłę. Siłę do działania, wiarę że będzie jeszcze dobrze, że nie jesteśmy sami. Za to serdecznie chciałabym z całego serca podziękować.

SIĘ POMAGA!!!

8 czerwca ruszyła oficjalna zbiórka charytatywna na stronie Fundacji Siepomaga. Odzew jest wspaniały: w ciągu niespełna tygodnia akcji na konto pana Michała wpłynęło ponad 44 tys. złotych od przeszło pół tysiąca darczyńców. Zbiórka trwa dalej. Równolegle na Facebooku powstał „Bazarek dla Michała”, gdzie można wystawić na aukcję co się chce – przedmiot, usługę – cokolwiek. Albo kupić, tym samym zasilając konto rodziny poszkodowanego mrągowianina. Wsparcie finansowe rodzinie pana Michała przyda się na pewno – na rehabilitację, która jest teraz kluczem do jego powrotu, ale też na wydatki związane z wyjazdami do szpitala i wszystkimi zabiegami, które mogą przywrócić mężczyźnie zdrowie. Są jeszcze sprawy, których żadne pieniądze nie zwrócą – tęsknota dzieci za ojcem i pani Natalii za mężczyzną swojego życia. — Dzieci mają ogromną potrzebę zobaczenia i utulenia Taty, jego powrotu do domu, spędzenia z nim czasu. Nie widziały go już ponad miesiąc — mówi drżącym głosem kobieta.

PRZEDE WSZYSTKIM TATA!

Fot. archiwum prywatne

Jak zdradza pani Natalia, Michał przede wszystkim jest Tatą i życiowym partnerem, którego można sobie wymarzyć. Jest ciepły, kulturalny, wesoły, pełen optymizmu i szacunku do drugiego człowieka. Jedną z jego pasji jest fryzjerstwo – w swoim salonie do niedawna jeszcze robił to co kocha, ponieważ uwielbia kontakt z ludźmi, rozmowy które są o wszystkim i o niczym. Drugą fascynacją jest rower i starty w wyścigach MTB. Chociaż ostatnio nie miał czasu na realizację sportowej rywalizacji, często na rower siadał. Oprócz tego pasjonuje go sam rozwój człowieka w kontekście uprawiania sportu, suplementacji i zdrowego odżywiania. Oczywiście kocha muzykę, która jest jego ukojeniem i… ludzi. Pani Natalia nie poddaje się, chce, by to wszystko wróciło już do normy. — Nasze życie to obecnie szpitale i ciągła walka o lepsze jutro. Ale wierzę, i jestem dobrej myśli, że będzie lepsze.

WAŻNE LINKI:
Fundacja Siepomaga
Bazarek dla Michała

1 Komentarz
Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

You must be logged in to post a comment.

1 Komentarz

  • […] Bilety w cenie 30 i 35 złotych dostępne na stronie kbq.pl. Dochód z imprezy będzie przeznaczony na cel charytatywny. Zbiórka przeznaczona jest na leczenie i rehabilitację Michała Kaczyńskiego z Mrągowa, który ucierpiał w wypadku rowerowym, o czy pisaliśmy już w artykule To dobrzy ludzie dają nam siłę. […]

    Odpowiedz

Ostatnie

Autorzy

Komentowane