Otwartej sceny nie będzie, ale koncert Luxtorpedy nie zagrożony!

Otwartej sceny nie będzie, ale koncert Luxtorpedy nie zagrożony!

Z uwagi na małą liczbę zgłoszeń – OTWARTA SCENA NA MOLO zostaje odwołana! Jednak niedzielny koncert zespołów Merystem i Luxtorpeda nie jest zagrożony.

Zespół Luxtorpeda wystąpi na rozpoczęcie wakacji w Mrągowie. W niedzielę 27 czerwca na Placu Unii Europejskiej zaprezentuje się również laureat ubiegłorocznej Otwartej Sceny na Molo – grupa Merystem. 


Kto czekał z niecierpliwością na koncerty i spotkania na żywo może się teraz cieszyć, ponieważ Mrągowskie Centrum Kultury na rozpoczęcie sezonu przyszykowało prawdziwą muzyczną petardą! W ostatnia niedzielę czerwca w „małym amfiteatrze” zagrają dwa mocno energetyczne zespoły.

Gwiazdą wieczoru będzie Luxtorpeda. Zespół ten powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta „Litzy” Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego m.in. z gry w formacjach Acid Drinkers, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Debiutancki album zatytułowany po prostu „Luxtorpeda” ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę, która w kategorii „Najlepsza Płyta Rockowa” w 2011 roku zdobyła Fryderyka, promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany„, „Autystyczny” i „Za wolność„. Grupa dała się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17. edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów. Kolejny rok przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica, Machine Head czy Motorhead. Zespół otrzymał również „złotego bączka” – nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock.

W roli supportu zagra mrągowski Merystem. Zespół ten swoją wizję energicznej i agresywnej muzyki realizuje od 2016 roku. W roku ubiegłym jury pierwszego konkursu Otwarta Sceny na Molo jednogłośnie przyznało im zwycięstwo, a koncert przed Luxtorpedą jest jedną z nagród.

LUXTORPEDA + MERYSTEM
27 czerwca 2021
Pl. Unii Europejskiej
start godz. 19.00

Fot. Luxtorpeda to zespół, który rozpocznie w tym sezonie wakacje w Mrągowie (fot. materiały organizatora)

Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

You must be logged in to post a comment.