Świetna wiadomość z Krynicy Morskiej! Na załogę Bazy nie było mocnych

Świetna wiadomość z Krynicy Morskiej! Na załogę Bazy nie było mocnych

Startująca w klasie L’Equipe załoga Antoni Kuźmiński i Hanna Kuliś (Baza Mrągowo) w Krynicy Morskiej wygrała wszystkie swoje wyścigi.

Trzy dni ściągania w przeważnie silnym wietrze, sporo emocji i przede wszystkim nauki dla młodych żeglarzy – tak sami organizatorzy podsumowują pierwszą część regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, które w niedzielę zakończyły się w Krynicy Morskiej. Na starcie stanęli żeglarze i żeglarski w klasach 29er, 420, Nacra 15, Hobie Cat 16, A-Class, Europa oraz L’Equipe. W tej ostatniej klasie niespodziankę sprawiła załoga mrągowskiej Bazy.


Załoga Antoni Kuźmiński i Hanna Kuliś w Krynicy Morskiej wygrała wszystkie swoje wyścigi. Za naszym sukcesem stoi spora ilość przepływanych godzin przyznał po zawodach młody sternik z Mrągowa. Widać też pracę w poprzednich sezonach dodaje. Hanna Kuliś podkreśla, że choć na co dzień mogą trenować na Czosie, w Krynicy byli na zgrupowaniu. — Dzięki temu mogliśmy przygotować się odpowiednio do regat mówi młoda zawodniczka Bazy.

Sukces tej dwójki jest o tyle istotny, że podopieczni trenerki Agnieszki Stefańskiej razem pływają dopiero od październikowych regat zamykających sezon. Nie mieliśmy wiele czasu na zgranie się, ale ten start wyszedł nam najlepiej jak to było możliwe cieszy się Antoni Kuźmiński. A jego koleżanka dodaje: W porównaniu do jeziora Czos, ten akwen jest dużo większy. W tym starcie liczyło się tak naprawdę nasze przygotowanie techniczne i nasze umiejętności żeglarskie.

W klasie L’Equipe rywalizowały też inne załogi. Na piątym miejscu regaty ukończyła dwójka Daniel Łachacz/Zuzanna Maliniewicz, a stawkę zamknęły załogi Jakub Jabłoński/Bartosz Dobrenko (7. miejsce) i Adam Warno/Jakub Aranin (8. miejsce).

Nad Zalewem Wiślanym mrągowscy żeglarze startowali też w klasie 420. Załoga Mateusz Buło/Aleksander Warno była piętnasta, tuż przed załogą Jakub Częczek/Jakub Wąsikowski. Na dwudziestym drugim miejscu zakończyła start załoga Radosław Parzych/Kamil Jankowski, a 35. była Malwina Podsiad, która płynęła razem z Michałem Karnacewiczem (Fundacja Promocji Sportów Wodnych Nauticus).

Na zdjęciu: Załoga Bazy Mrągowo na podium (fot. Wojtek Lewandowski)

2 Komentarze
Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

Wypełnij pola oznaczone *, Twój e-mail nie będzie widoczny.

2 Komentarze