Strażacki emeryt z Wyszemborka zasilił kolekcję zabytkowych pojazdów

Strażacki emeryt z Wyszemborka zasilił kolekcję zabytkowych pojazdów

– Cieszę się, że pojazd traktowany przez nas z ogromnym sentymentem, trafił w godne miejsce, w którym widać ogromny szacunek do historii motoryzacji – mówi Piotr Piercewicz, wójt Gminy Mrągowo.

Po 25 latach służby w jednostkach OSP Gminy Mrągowo na strażacką emeryturę przeszedł samochód Mercedes Benz LA 710. Jego nowym nabywcą został właściciel Mercedes Club Mrągowo Pan Alfred Siwik. Strażacki Mercedes wzbogaci kolekcję zabytkowych pojazdów, które znajdują się już w garażach mrągowskiego pasjonata aut zabytkowych.


Ten samochód służył z powodzeniem najpierw w jednostce OSP Użranki, a następnie w OSP Wyszembork. Teraz, wspólnie z Radą Gminy Mrągowo podjęliśmy decyzję o jego sprzedaży i zakupie nowszego pojazdu dla strażaków z Wyszemborka – mówi Piotr Piercewicz, wójt Gminy Mrągowo. – Cieszę się, że pojazd traktowany przez nas z ogromnym sentymentem, trafił w godne miejsce, w którym widać ogromny szacunek do historii motoryzacji.

Środki uzyskane ze sprzedaży samochodu, w całości trafią na poczet zakupu nowszego pojazdu do jednostki OSP Wyszembork.

Pochodzący z 1969 roku samochód Mercedes Benz LA 710 trafił do Gminy Mrągowo w połowie lat dziewięćdziesiątych, z niemieckiego Bielefeld, gdzie służył w jednej z tamtejszych jednostek ochotniczych. Był to pierwszy samochód strażacki sprowadzany z zagranicy dla jednostek OSP na naszym terenie, co wówczas stanowiło spore wydarzenie. Najpierw służył w jednostce OSP Użranki, a od 2015 roku w OSP Wyszembork. Samochód służył strażakom do akcji ratowniczo-gaśniczych, ale był także nie lada atrakcją podczas wielu imprez na terenie gminy i miasta Mrągowo. Z pewnością jeszcze nie raz zobaczymy go na naszym terenie.

źródło: Gmina Mrągowo

Fot. Justyna Bahr / UG Mrągowo

Strażacki emeryt z Wyszemborka zasilił kolekcję zabytkowych pojazdów. Fot. Justyna Bahr / UG Mrągowo

Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

You must be logged in to post a comment.

Ostatnie

Autorzy

Komentowane