Start Kozłowo wraca do gry. Zespół został zgłoszony już do rozgrywek!

Start Kozłowo wraca do gry. Zespół został zgłoszony już do rozgrywek!

Tego powrotu można się było spodziewać. Zapowiadały go dwa wygrane turnieje i oficjalna zrzutka na stroje, trenera i najpotrzebniejsze wydatki. Młodzi piłkarze zrzeszeni pod starym szyldem chcą kontynuować tradycje GKS LZS Start Kozłowo.

W maju, po turnieju w Sorkwitach, trochę niechcący zasygnalizowaliśmy powrót Startu Kozłowo, a dziś „słowo ciałem się stało” i drużyna została zgłoszona do piłkarskich rozgrywek!


Na początku czerwca piłkarze grający pod nazwą w sumie nieistniejącego klubu wygrali drugi w tym roku turniej o puchar wójta gminy. Tym razem w Gizewie, gdzie nawet dwie drużyny z Kozłowa stanęły na podium. Jedna na najwyższym stopniu, druga musiała się zadowolić „tylko” trzecim miejscem (rozdzieliła je ekipa gospodarzy). Piłkarze w błękitno-biało-czarnych strojach poszli za ciosem i zgłosili zespół do rozgrywek na przyszły sezon! „Reaktywowany” Start będzie grał w B klasie, najniższej formie rozgrywek ligowych.

Historia klubu z gminy Sorkwity sięga 1990 roku. Chyba najlepszym okresem Startu był sezon 2014/2015, kiedy drużyna grała na poziomie IV ligi, tocząc zacięte boje m.in. z Mrągowią (remis 1:1 i minimalna przegrana 0:1), Granicą Kętrzyn (remis 0:0 i porażka 2:3) czy Mamrami Giżycko (zwycięstwo 2:0 i remis 1:1). Tamten sezon kozłowiacy zakończyli na 10. miejscu, wyprzedzając w tabeli choćby aktualnego zwycięzcę forBET IV ligi. Zdobyli 35 punktów w 30 meczach, 9 z nich wygrywając i 8 remisując. Następny sezon zapowiadał się jeszcze ciekawiej. W pierwszej rundzie drużyna uzbierała 21 „oczek” – przy 6 wygranych i 3 remisach. Na otwarcie tamtego sezonu w derbach powiatu Start pokonał na wyjeździe Mrągowię (2:0), ograł także m.in. Zatokę Braniewo i DKS Dobre Miasto. Jeszcze jesienią 2015 roku w rundzie rewanżowej przegrał jednak u siebie z Mrągowią (1:3) i Zatoką (1:4), a na wiosnę drużyna wycofała się z rozgrywek z powodów kłopotów finansowych. Dwa lata piłkarze tułali się po A-klasowych boiskach, by po 9. rundach sezonu 2017/2018 ostatecznie wycofać się z gry.

Powrotu drużyny można się było spodziewać, co zapowiadały dwa wspomniane turniej i oficjalna zrzutka na stroje, trenera i najpotrzebniejsze wydatki. Młodzi piłkarze zrzeszeni pod starym szyldem chcą kontynuować tradycje klubu. — Jesteśmy grupą fajnych chłopaków, którzy uwielbiają grać w piłkę nożną. W związku z tym postanowiliśmy założyć swoją drużynę – START Kozłowo — piszą o sobie. — Kiedyś drużyna pod tą samą nazwą osiągała sukcesy, jednak niestety nie przetrwała. Teraz nasza kolej, chcemy przywrócić drużynę do życia. Z nowym składem, nowymi ambicjami i motywacją.

Będziemy się bacznie przyglądać poczynaniom zawodnikom nowego-starego klubu. Chętni mogą zasilić „klubową kasę” na stronie ZRZUTKA.PL.

Na zdjęciu: W Gizewie gratulacje przyjmowały dwie drużyny Startu (fot. archiwum Gminy Sorkwity)

1 Komentarz
Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

Wypełnij pola oznaczone *, Twój e-mail nie będzie widoczny.

1 Komentarz