Rozpoczęli akcję charytatywną w Poznaniu, zakończyli w Mrągowie

Rozpoczęli akcję charytatywną w Poznaniu, zakończyli w Mrągowie

Liderem charytatywnego „peletonu” z Poznania do Mrągowa był Krzysztof Bartosiak, poznański społecznik na co dzień wożący pasażerów… tramwajem!

W czasie jubileuszowego Pikniku Country przez Mrągowo przewinęło się mnóstwo gości. Do „stolicy polskiego country” przyjechała między innymi ekipa rowerowa, jadąca do nas prosto z Wielkopolski.


Liderem charytatywnego „peletonu” był Krzysztof Bartosiak, poznański społecznik na co dzień wożący tramwajem (!) pasażerów. Pan Krzysztof działa też w radzie jednego z poznańskich osiedli oraz dwóch stowarzyszeniach. Charytatywny rajd, któremu przewodził dedykowany był Bartkowi Judzinowi, chłopcu po udanym przeszczepie szpiku kostnego. Bartosz odbywał ten rajd z innymi uczestnikami, podróżując samochodem pożyczonym od VW Poznań. Był to nowiutki T6 z przebiegiem niespełna 8 tys. km. Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie Miłośników Doliny Cybiny do spółki ze Stowarzyszeniem Przystanek Folwarczna.

W pięć dni uczestnicy rajdu przebyli z Poznania do Mrągowa około pół tysiąca kilometrów. Odwiedzili w tym czasie m.in. Grudziądz, Iławę i Ostródę. Podczas tych przystanków podopieczny rowerowych śmiałków miał okazję zwiedzić także historyczne miejsca na mapie Warmii i Mazur, jak choćby Grunwald, Świętą Lipkę czy Wilczy Szaniec. Do Mrągowa poznańscy dobroczyńcy przyjechali tuż przed Piknikiem Country, co zresztą było ich celem. Zatrzymali się w Marcinkowie w Miodowym Kociołku w uroczym otoczeniu nad samym jeziorem. — Gospodarze nadzwyczaj gościnni, raczyli nas chlebem własnego wypieku oraz miodem z domowej pasieki — wspomina Krzysztof Bartosiak. — Domek przytulny i wygodny, pomieścił całą naszą szóstkę!

Uczestnicy wyprawy rowerowej zwiedzili Mrągowo. Pan Krzysztof ma osobisty sentyment do Mrągowa, w którym w latach 1986-87 odbywał służbę wojskową. Poznański tramwajarz i jego podopieczny zwiedzili dawną jednostkę i – jak mówi – wspomnieniom nie było końca. Ale to nie jedyne atrakcje, przygotowane na czas pobytu gości z Wielkopolski, którzy w Mrągowie poczuli bardzo ciepłą i niemal rodzinną atmosferę. — Ogromne słowa podziękowania chciałbym przekazać Panu Radnemu Jakubowi Doraczyńskiemu, który zaopiekował się naszą grupą od chwili wjazdu na teren gminy — mówi wzruszony społecznik z Poznania. — Wizyta w Amfiteatrze oraz możliwość uczestnictwa w 40. Pikniku Country były marzeniem każdego uczestnika naszej wyprawy, a dzięki p. Jakubowi one się po prostu się ziściły. Dziękujemy!!!

Nasz rozmówca ( w czerwonej koszulce) podczas 40. Pikniku Country w Mrągowie (fot. archiwum prywatne)

Krzysztof Bartosiak, który w wolnych chwilach na YouTubie prowadzi swój kanał @CybinaTV, uważa, że warto pomagać słabszym i chorym. Więzi jakie nawiązują się w takich akcjach „pączkują” a dobra siła potrafi przełamać każdą barierę niemocy. Już teraz zapowiada też współpracę i wymianę doświadczeń z innymi lokalnymi działaczami, również w Mrągowie. — Podczas pracy społecznej na jednej z dzielnic w Poznaniu poznałem pochodzącego z Mrągowa Rafała Chrósta. Składał projekt obywatelski w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Spodobał mi się jego zapał i poparłem ten projekt, który zresztą potem zwyciężył — wspomina pan Krzysztof. — Myślę, że jeszcze wiele dobrego może też zrobić w Mrągowie. Znam go i wiem, że nie działa dla siebie.

Fot. archiwum Krzysztofa Bartosiaka

 

Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również