Policja ustaliła: kierowca skody sprawcą zdarzenia w Nowych Bagienicach

Policja ustaliła: kierowca skody sprawcą zdarzenia w Nowych Bagienicach

Sprawcą kolizji w Nowych Bagienicach był kierowca skody, który nie zachował odstępu i najechał na vw craftera, a ten z kolei uderzył w kolejnego vw craftera. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak ustaliła mrągowska policja sprawcą czwartkowego zdarzenia w Nowych Bagienicach był kierowca osobowej skody, który nie zachował należytej ostrożności i uderzył w poprzedzającego go volkswagena.


Wczoraj (10.06) przed godz. 18.00 na DK nr 16 doszło do zdarzenia z udziałem trzech aut. Jak się okazało sprawcą był kierowca skody, który nie zachował odstępu i najechał na vw craftera, a ten z kolei uderzył w kolejnego vw craftera. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcy pojazdów uczestniczących w kolizji byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

Pamiętajmy o tym, że przesadna prędkość nie tylko zwiększa ryzyko niebezpiecznych sytuacji, lecz także podwyższa prawdopodobieństwo odniesienia poważnych obrażeń lub spowodowania śmierci podczas wypadku — przestrzega asp. Dorota Kulig, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. — Z tego też powodu powinniśmy prędkość jazdy dopasować do warunków panujących na drodze, a także zachować większy odstęp od pojazdu poprzedzającego, aby mieć więcej czasu i miejsca na hamowanie.

Zdjęcie ilustracyjne (fot. archiwum policji)

Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

Wypełnij pola oznaczone *, Twój e-mail nie będzie widoczny.