Parafia z Mrągowa na ustach całej Polski! Poszło o modlitwy przeciwko technologii 5G

Parafia z Mrągowa na ustach całej Polski! Poszło o modlitwy przeciwko technologii 5G

Sprawę intencji w obronie nas (?) przed nową technologią nagłośniła dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska. Niemal wszystkie media ogólnopolskie szybko podjęły temat, przez co mrągowska parafia znalazła się na ustach całego kraju.

Spore zamieszanie wywołała seria modlitw „o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G” w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie.


Sprawę intencji w obronie nas (?) przed nową technologią nagłośniła dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska w mediach społecznościowych. Niemal wszystkie media ogólnopolskie szybko podjęły temat, przez co mrągowska parafia, ale też samo Mrągowo, znalazła się na ustach całego kraju. Sprawę skomentował również jezuita Grzegorz Kramer, który napisał, że „Gdyby to nie było prawdziwe, to byłoby śmieszne…”.

Internauci są okrutni w swojej ocenie. „Unicestwienie. Słowo klucz. Narodowy Zakład Utylizacji Urządzeń 5G” – napisał jeden z nich, inny doszukuje się nawet analogii do pewnych zdarzeń sprzed… półtora wieku: „150 lat temu ludzie protestowali przeciwko liniom kolejowym. Jak widać duch walki w narodzie nie ginie”. Są też tacy, którzy na początku nie uwierzyli w prawdziwość informacji: „Mimo, że napisane że to nie fejk – nie uwierzyłem. Znalazłem stronę parafii i sprawdziłem. To nie fejk. Cholera, to wszystko chyba naprawdę musi skończyć się schizmą”.

To tylko kilka mniej wybrednych komentarzy w sprawie, która na pewno jeszcze przez chwilę będzie „rozsławiła” Mrągowo. W czwartek rano kontrowersyjne intencje zdjęto ze strony parafii.

Zdjęcie ilustracyjne (fot. pixabay)

Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

Wypełnij pola oznaczone *, Twój e-mail nie będzie widoczny.