Mieszkańcy Mojtyn mają już nie tylko plażę!

Mieszkańcy Mojtyn mają już nie tylko plażę!

Plaża i pomost nad jeziorem Mojtyńskim są świetnym przykładem wspólnego działania lokalnej społeczności i samorządu. W Mojtynach liczą teraz po cichu, że gmina zajmie się także skanalizowaniem ich miejscowości.

Kilka lat temu mieszkańcy Mojtyn (gm. Piecki) cieszyli się z otwarcia publicznej plaży, która była zresztą ich inicjatywą. Teraz obok plaży mają już też drewniany pomost.


Nad jeziorem Mojtyny mieszkańcy gminy i turyści będą mogli korzystać z nowo wybudowanego drewnianego pomostu w kształcie litery „T”. Gmina pozyskała środki na tę inicjatywę z Programu Operacyjnego RYBY na lata 2014-2020. Całość kosztowała ok. 34 tys. złotych, z czego ok. 26 tys. to dofinansowanie.

Pomost nad jeziorem Mojtyńskim jest świetnym przykładem wspólnego działania lokalnej społeczności i samorządu. Mieszkańcy bardzo liczą na współpracę z wójt Agnieszką Kurczewską także w sprawie skanalizowania ich miejscowości. Ta inwestycja jest istotna i potrzebna, dlatego że Mojtyny są niemałą atrakcją, położoną pomiędzy dwoma z piękniejszych jezior mazurskich – jez. Nawiadzkim i Mokrym, odwiedzaną przez rzesze turystów. W samych Mojtynach znajduje się też duży ośrodek wędkarski, w którym jednorazowo może przebywać ok 150 osób. Ponadto koszt akurat tej inwestycji nie musiałby być wysoki, ponieważ przez Mojtyny i tak biegnie „nitka” kanalizacji ze Zgonu do Piecek, a w samej miejscowości jest już przepompownia. Mieszkańcy wierzą, że ten problem dostrzega też lokalna władza.

Fot. archiwum gminy

Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

You must be logged in to post a comment.

Ostatnie

Autorzy

Komentowane