„Hiszpański” staż zakończony, mrągowska młodzież wróciła do domu

„Hiszpański” staż zakończony, mrągowska młodzież wróciła do domu

W wolnych chwilach czekały na nich ciekawe wycieczki po regionie. Wsparcie finansowe przewidywało także… „kieszonkowe” na drobne wydatki.

Uczniowie mrągowskich szkół zawodowych kontynuują wieloletnią tradycję wyjazdów na zagraniczne staże. W tym roku, dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Mrągowie i dofinansowaniu z programu POWER – Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, z takiego wyjazdu skorzystali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie.


Staże w ramach projektów: „Mobilność międzynarodowa szansą na nowe umiejętności” oraz „Zagraniczne praktyki drogą do rozwoju zawodowego” miały rozpocząć się wiosną ubiegłego roku. Ale zostały zawieszone ze względu na pandemię. W tym roku mrągowska w okresie od 8 maja do 11 czerwca młodzież odbywała staże u hiszpańskich pracodawców w Granadzie. Z Zespołu Szkół 23. uczniów i uczennic zdobywało nowe umiejętności i doświadczenie w zawodach: logistyk, ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych. CKZiU reprezntowała jedna osoba więcej, a uczniowie zdobywali wiedzę w zawodach: informatyk, technik organizacji reklamy, pojazdów samochodowych i przetwórstwa mleczarskiego.

Dzięki dofinansowaniu uczniowie ze stażu mogli korzystali bezpłatnie. Darmowe były też lekcje języka hiszpańskiego i angielskiego. W wolnych chwilach czekały na nich ciekawe wycieczki po regionie. Wsparcie finansowe przewidywało także… „kieszonkowe” na drobne wydatki.

Fot. archiwum szkoły

Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

You must be logged in to post a comment.

Ostatnie

Autorzy

Komentowane