Gmina szykuje kolejną inwestycję rekreacyjno-sportową. Tym razem w Marcinkowie

Gmina szykuje kolejną inwestycję rekreacyjno-sportową. Tym razem w Marcinkowie

– Marcinkowo oraz sama szkoła długo czekały na obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia i wierzę, że ta inwestycja spełni oczekiwania mieszkańców – mówi wójt Piotr Piercewicz.

W drugiej połowie kwietnia podpisano umowę z firmą Panorama Obiekty Sportowe na budowę kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Marcinkowie.


Na inwestycję składać się będą dwa boiska, jedno ze sztuczną nawierzchnią trawiastą do gry w piłkę nożną, a drugie wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową. Dodatkowo na terenie przy szkole powstanie bieżnia do biegu na 60 m, skocznia do skoku w dal i ciągi komunikacyjne. Obiekt będzie przeznaczony do realizacji zajęć szkolnych z wychowania fizycznego, a poza godzinami pracy szkoły będzie przeznaczony dla mieszkańców.

Wartość podpisanej umowy przez wójta Piotra Piercewicza oraz Alicję Maźnio, reprezentującą firmę Panorama Obiekty Sportowe to blisko 1,34 mln zł. Inwestycja zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz budżetu Gminy Mrągowo. Inspektorem nadzoru tej inwestycji został Mariusz Piórkowski.

Marcinkowo oraz sama szkoła długo czekały na obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia i wierzę, że ta inwestycja spełni oczekiwania mieszkańców. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, byśmy dziś mogli się cieszyć z podpisania umowy i rozpoczęcia inwestycji – mówi wójt Piotr Piercewicz.

Prace rozpoczną się w maju bieżącego roku, a oddanie inwestycji do użytkowania nastąpi najpóźniej za rok, choć władze gminy wierzą, że uda się nawet wcześniej.

Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

You must be logged in to post a comment.

Ostatnie

Autorzy

Komentowane