„Afera toaletowa” w Bazie. Fala oburzenia po ironicznym wpisie prezesa

„Afera toaletowa” w Bazie. Fala oburzenia po ironicznym wpisie prezesa

Zarówno prezes Jaszczur-Nowicki, jak i dyrektor Onisiewicz przyznali, że od lat starostwo jest w konflikcie z „Bazą”. Chodzi o „inne kwestie” niż dziecięce półkolonie.

Jak informuje Serwis Samorządowy PAP Starostwo Powiatowe w Mrągowie miało nie wyrazić zgody na „nieodpłatne użyczenie toalet i świetlicy dzieciom z rodzin zagrożonych wykluczeniem, które będą uczestniczyły w półkoloniach w Bazie Mrągowo”.


Falę oburzenia wywołał wpis w mediach społecznościowych KS „Baza”, z którego wynika, że Zarząd Powiatu podjął decyzję o opłatach za korzystanie z toalet przez dzieci, biorące udział w letnich półkoloniach. Według PAP informację o braku nieodpłatnego użyczenia klubowi świetlicy i toalet miała otrzymać dyrektor szkoły Anna Onisiewicz, obecna na posiedzeniu zarządu w dn. 18 czerwca. Zarząd Powiatu Mrągowskiego wyliczył koszt udostępnienia pomieszczeń, nabrzeża oraz zużycia wody, światła i wszystkich czynności porządkowych na kwotę 500 zł brutto podała w piśmie do stowarzyszenia dyrektor Onisiewicz.

Opadły mi ręce, nogi, zaniemówiłem komentuje tę decyzję Wojciech Jaszczur-Nowicki na łamach PAP. Czasami decyzje rządzących są takie, i tak jest w tym przypadku, że nie wiadomo co powiedzieć dodaje. Prezes „Bazy” przyznał serwisowi samorządowemu, że zamieścił ironiczną informację o opłacie do puszek w wysokości 1,50 zł za skorzystanie z kabiny i 1 zł za skorzystanie z pisuaru, pobieranej od uczestników półkolonii. Wiadomo, że tej odpłaty od dzieci nie wezmę. Ale już nie wiem, co mam innego zrobić w tej sytuacji, jak oddać ten absurd powiedział Jaszczur-Nowicki, dodając, że nie wie skąd weźmie 500 zł na pokrycie oczekiwanych przez starostwo kosztów.

Decyzję o „opłacie toaletowej” miał podjąć Zarząd Powiatu, jednak wicestarosta mrągowski stanowczo temu zaprzecza. To kłamstwo ucina krótko Sławomir Prusaczyk. I zapowiada skierowanie sprawy na drogę sądową.

Zarówno prezes Jaszczur-Nowicki, jak i dyrektor Onisiewicz przyznali, że od lat starostwo jest w konflikcie z „Bazą”. Chodzi o „inne kwestie” niż dziecięce półkolonie. Od innych podmiotów, które także tego lata będą korzystały z naszego zaplecza, opłat się nie oczekuje powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Oświatowych, jeszcze niedawno chluby powiatu mrągowskiego.

Źródło: PAP

Zdjęcie ilustracyjne (fot. pixabay.com)

3 Komentarze
Marek Szymański
ADMINISTRATOR
PROFILZobacz również

Zostaw komentarz:

You must be logged in to post a comment.

3 Komentarze

 • Hahaha
  23 czerwca 2021, 18:10

  panie Szympański kto sposoruje ten portal? Na miescie mowia ze …
  NIE USUWAJ KOMENTARZY!!!!!!

  Odpowiedz
  • Marek Szymański@Hahaha
   23 czerwca 2021, 21:59

   Grubcio nie sil się, zajmij się swoją pracą. Póki ją masz. Na mieście mówią, że zaraz znów będziesz bezrobotny.

   Odpowiedz
  • Marek Szymański@Hahaha
   23 czerwca 2021, 22:42

   O komentarze możesz być spokojny, nie zablokuję cię jak ty mnie na profilu radni coś tam coś tam 😉

   Odpowiedz